Ngroda główna dla podmiotu z naszego subregionu!!!

Dodane przez ndsfund - śr., 15/12/2021 - 12:30
Fundacja Regiment gala 2021

Kategoria

W poniedziałek odbyła się gala finałowa konkursu "Inspirator Aktywności 2021" ramach projektu "Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w Województwie Zachodniopomorskim 2021-2023"

 

Nagrodę w kategorii głównej - Projekt Roku 2021 w konkursie Inspirator Aktywności 2021 otrzymała:

Fundacja Regiment / Strefa Kobiet z Wałcza za projekt „Nie jesteś sama”

Lista wszystkich nagrodzonych projektów:

 

Subregion szczecinecki:

1. Nagroda za najlepszy projekt subregionu szczecineckiego – Fundacja Regiment / Strefa Kobiet z Wałcza za projekt „Nie jesteś sama”.

Niezwykłą i najważniejszą wartością tego projektu jest KOMFORT ANONIMOŚCI. W efekcie uczestnicy otrzymują pomocną dłoń, wysłuchanie, zmieniają swoją postawę emocjonalną, otrzymują możliwość długoterminowej pomocy i budują swoje poczucie bezpieczeństwa. Projekt umożliwia mieszkankom Wałcza będącym m.in. w kryzysie emocjonalnym, doświadczającym przemocy domowej skorzystania ze wsparcia specjalisty interwencyjnego, poprzez konsultacje telefoniczne, co w rezultacie motywuje do podjęcia działań.

Celem projektu jest wzmocnienie instytucjonalne organizacji poprzez zakup sprzętu komputerowego typu laptop wraz z oprogramowaniem i urządzeniem wielofunkcyjnym co zwiększy potencjał Fundacji.

2. Wyróżnienie – Grupa nieformalna z patronem OSP Siemczyno za projekt „ Lapidarium – pielęgnujemy lokalną pamięć historyczną”.

Projekt skierowany do wszystkich mieszkańców sołectwa Siemczyno. Wielki szacunek do dawnych Pomorzan i oczywiście brak destrukcyjnego podejścia do wszystkiego co poniemieckie - takie podejście dało impuls do ocalenia tego, co pozostało, dziedzictwa po przedwojennych mieszkańcach tych terenów poprzez utworzenie Lapidarium przy cmentarzu komunalnym w Siemczynie. Realizacja takich projektów buduje w świadomości mieszkańców odpowiedzialność za wygląd miejsca, w którym żyją, i w którym funkcjonują na co dzień. Zaangażowano  do prac nad utworzeniem lapidarium ok. 20 wolontariuszy, w tym młodzież siemczyńską.

3. Wyróżnienie – Grupa nieformalna z Wałcza za projekt „Poszerzenie zakresu, uatrakcyjnienie i zwiększenie frekwencji Wałeckiego Kiermaszu Różności”.

Projekt, który w obecnych czasach powoduje możliwość bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, oczywiście przy zachowaniu wytycznych sanitarnych. To potężne narzędzie integracji społeczeństwa. Panuje tam rodzinna i miła atmosfera… i można porozmawiać o wszystkim. Przedsięwzięcie, którego celem było zwiększenie frekwencji i atrakcyjności …. Podczas wydarzeń uczestnicy mogli nieodpłatnie otrzymać popcorn, watę cukrową, poczęstunek oraz skorzystać
z animacji skierowanych do najmłodszej grupy odbiorców-dzieci. Zakupiono sprzęt, który pozwolił na uatrakcyjnienie wałeckich wydarzeń, stworzono przestrzeń do dawania drugiego życia produktom. Przedsięwzięcie angażujące partnerów samorządowych, środowisko organizacji pozarządowych, mediów lokalnych i społecznościowych oraz przedsiębiorców

 

 

Subregion szczeciński:

1. Wyróżnienie – Grupa Nieformalna ze Szczecina za projekt „Żelechowskie Grillowanie i Sprzątanie – edycja czwarta”

2. Wyróżnienie – Stowarzyszenie Parafialne Adalbertus za projekt „Spotkania Artystyczno - Integrujące”

3. Nagroda za najlepszy projekt subregionu szczecińskiego – Fundacja "Co z mamą?" Za projekt „Alzheimer-Szczecin.pl – dowiedz się więcej”

 

Subregion koszaliński:

1. Wyróżnienie – Grupa Nieformalna z Koszalina za projekt „W Krainie Pszczół”

2. Wyróżnienie – Grupa Nieformalna - Świeszyno z Patronem KGW Marysieńki „Kulinarna Przygoda – Wracamy do Korzeni”

3. Nagroda za najlepszy projekt subregionu koszalińskiego – Grupa Nieformalna z Bobolic za projekt „Biblioteka w Plenerze”

 

Subregion stargardzki:

1. Wyróżnienie – Grupa nieformalna oraz OSP Mętno za projekt „Aktywni strażacy – bezpieczni mieszkańcy”

2. Wyróżnienie – Grupa nieformalna z Widuchowej za projekt „Manufaktura Mąki - Powrót do Tradycji. Pierwsze Widuchowskie Święto Chleba i Pierogów”

3. Nagroda – Stowarzyszenie Królewskie Miasto Chojeńskie z Chojny za projekt „Strzała historii w Chojnie”

 

Nagranie z tego wyjątkowego wydarzenia można obejrzeć na naszym profilu FB  pod linkiem:

https://fb.watch/9VzuM_yTmg/

 

Gala Finałowa "Inspirator Aktywności 2021" została zrealizowana w ramach projektu "Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w Województwie Zachodniopomorskim 2021-2023"

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030


Source URL: https://mikrodotacje.ndsfund.org/aktualnosc/aktualnosci/623-ngroda-glowna-dla-podmiotu-z-naszego-subregionu